Nazar Düğün Salonu

Gcell Otolog Doku Süspansiyon Teknolojisi- Saç Ekim

Semerciler mh 783 sk Site : İmsa Sitesi No:3 Adapazarı / Sakarya
Cep Onaylı
Platin Üyelik
Vitrin
Bugün 1 , Ekim ayında 22 ve toplamda 1871 ayrı kişi ziyaret etti.

Harita

Tanıtım Videosu

Tüm Yorumlar

0 firma favorilere ekledi
Puan 0 / 5 - 0 yorum

Gcell Otolog Doku Süspansiyon Teknolojisi- Saç Ekim

Semerciler mh 783 sk Site : İmsa Sitesi No:3

Otolog Doku Süspansiyonu Nedir?

Otolog Doku Süspansiyonu ; saç kaybıyla mücadelede ve doku yenilemede kılcal damar ve doku yenileme terapisine dayanılan yeni bir tekniktir. Bu teknikte, saçlı derinin ve dokuların yenilenmesi için ‘kişinin kendi (otolog) hücrelerinden oluşan bir dokyu süspansiyonu’ kullanılır.

Otolog Doku Süspansiyonu Yöntemi, androgenetik alopesi ve diğer saç kaybı problemleriyle mücadele etmek için son yıllarda geliştirilmiş güvenli ve etkili yeni bir tekniktir. Uygulama tek seanstır.

Sadece saç değil aslında genel olarak vücuttaki dokuların yenilenmesi için kendi rejenerasyon süreci kullanılan bu uygulama için üretilmiş GCell, yenilenme süreci için hastaların kendilerinden alınan dokuların kilinik ortamında uygulanması için özel olarak üretilmiş bir cihazdır.

Uygulamada, hastaların kendi vücutlarından (saç tedavisi için saçlı deriden) toplanan hücreler işlemden geçirilerek  enjekte edilir ve böylece uygulama yapılan bölgede progenitor (öncül) hücrelerin sayısının artışı sağlanır.

Bu teknik, dokularda büyük oranda bulunan folikül hücrelerinin ve bunlara destek olan kök hücre ve destek hücrelerinin varlığına dayanarak yapılan birçok klinik çalışmanın sonucunda oluşturulmuştur. Hücrelerin toplanması, doku süspansiyonu hazırlanması, homojenize ve aktive edilmesi işlemlerinin tamamı fiziksel süreçlerle tamamlanır.

Uygulama Ne Kadar Sürer?

Otolog Doku Süspansiyonu Prosedürü oldukça konforludur ve kliniklerde lokal anestezi kullanılarak yaklaşık 30dk içinde gerçekleştirilir ve uygulamadan hemen sonra kişiler günlük aktivitelerine dönebilirler.

İşleen ardından saç köklerini besleyen kılcal damarların yenilenmesi başlar. Daha sonra bunlar vasıtasıyla beslenen doku, içine eklenmiş olan progenitör hücrelerin de etkisiyle iyileşmeye başlar. Süreç biyolojik olduğu için kişiden kişiye değişmekle beraber etkisi 3 ila 4 ay sonra görülmeye başlanır. Ancak görsel olarak fark edilir etki yaklaşık 6 aydan sonra elde edilir.

Yan Etkisi Var Mıdır?

Tamamen kişinin kendi dokusu kullanıldığı için zararlı yan etki beklenmez. Kendi hücrelerimizin kullanıldığı bu teknikle kafa derisi ve mevcut saç yoğunluğu iyileştirilir ve yeni saç foliküllerinin büyümesi sağlanır.

Bu uygulama, saçın normal döngüsüne dönmesini sağlar. Böylece saçın yoğunluk ve kalınlık kalitesini de arttırdığı için saç dökülmesini normal seyrine getirir. Ayrıca yeni saç oluşumunu tetikleyerek daha iyi bir görüntü elde etmemizi sağlar.

Sadece Erkeklere mi Uygulanır?

İşlem hem kadın hem de erkekler için uygundur.

Saç Ekiminin Yerine Kullanılır mı?

Gerekli olduğunda saç ekme süreçleri dahilinde de kullanılabilinir ancak alternatif değildir. Saç ekiminde iyileşme süresini hızladırır, bu sayede komplikasyonları en aza indirir ve çok az bir sürede etkili sonuçlara ulaşılmasını sağlar.

Sadece Saç Tedavileri İçin mi Kullanılır?

Otolog Doku Süspansiyonu Yöntemi tüm dokuların yeniden canlandırılması için vücudun kendi hücrelerinin kullanıldığı bir tekniktir.

Sadece saç değil, cildin yenilenmesi, sivilce ve yara izlerinin giderilmesi, keloid ve doku kayıplarının giderilmesi gibi çeşitli amaçlar için kullanılabilir.

GCell Otolog Doku Süspansiyonu Tekniğinin Faydaları

  • Çok sayıda insan saçlı deriyle ilgili sorunlar yaşamakta. Genetik yatkınlık başta olmak üzere stres, tiroid hastalıkları, kronik rahatsızlıklar, demir eksikliği, kullanılan bazı ilaçlar, kalitesiz beslenme ve kalitesiz ürün kullanımı gibi pek çok sebep saç dökülmesini tetikliyor.
  • GCell Otolog Doku Süspansiyonu Yöntemi; hem kadınlarda hem erkeklerde saç sorunlarının büyük bölümünde başarılı sonuçlar elde etmeyi sağlar.
  • GCell özellikle saç probleminin yeni başladığı erken dönemlerde uygulandığında, önce dökülmenin azalarak normal seyrine gelmesini sağlar ve kellik ileri yaşlara ötelenir ya da kellik durumuna gelmeye engel olur. Sonuçlar kişiden kişiye değişmekle beraber etkili bir yöntem olarak kullanılmaktadır.
  • GCEll ayrıca saç ekimi yaptırmak istemeyenler için de iyi bir seçenektir. Özellikle sadece saç ekimiyle kozmetik olarak istenen faydayı görecek ama ekim düşünmeyen hastalar için saç ekimine görsel olarak alternatif olmasa da genel durumu daha iyiye taşıyabilecek bir yöntemdir.

Özet olarak Başlıca Faydaları;

  • Kişinin mevcut saçını korumak ve canlandırmak
  • Uzun ancak zayıf saçları kalınlaştırıp güçlendirmek
  • GCEll Otolog Doku Süspansiyonu Sistemi çok sayıda tüysü saç teli olanlarda da saç tellerini kalınlaştırarak hacimli ve saçlı bir görüntüye sahip olmaya yardımcı olur.
  • Saçlı derinin altında kalan inaktif saç hücrelerini aktif hale getirerek saçlı derinin üzerine çıkarmak
  • GCEll Otolog Doku Süspansiyonu Sistemi aynı zamanda saç ekimi için de hem hazırlık tedavisi görevi görürken, hem de saç ekimi sırasında veya ekimden bir süre sonra da uygulanarak saç ekiminin başarısını arttırır.

GCEll Otolog Doku Süspansiyonu Yöntemi nasıl uygulanır?

Hastaların kendilerinden punch biopsi ile alınan dokular özel bir işlemden geçirilerek bir doku solüsyonu haline getirilir ve hemen ardından çok ince iğneler kullanılarak mezoterapi yöntemiyle enjekte edilir.

GCEll Otolog Doku Süspansiyonu Yöntemi sonuç ne zaman alınır?

Kişiden kişiye değişmekle beraber etkisi 3 ila 4 ay sonra görülmeye başlanır.Ancak görsel olarak asıl etkisini 6 aydan sonra gösterir.

 

Çalışma Saatleri

Hafta İçi
Cumartesi
Pazar

Etiketler

Yorum Yaz

Oyunuz *

Zorunlu alanlar *

whatsapp